První plichta

15.06.2012 10:54

Tak po týdnu volna nadešel předposlední zápas sezóny a SVJK! se poprvé na své Spring Prague Tour 2012 objevil na Kavčích horách na hřišti Na Děkance.Hřiště je oplocené,takže to spíš vypadalo ,že hrajeme v kriminále a sítě za bránami jsou proklatě nízko,což naši střelci později dokazovali,když míče v prvním poločase lítali k České televizi ve druhém pak do přilehlé hospůdky...Umělý trávník by již taky potřeboval výměnu,protože tam se hraje spíš na černé gumě než na trávníku 3. generace ( to tvrdí na www.hanspaulska-liga.cz ).

A opět se potvrdilo to, že prostě poslední zápasy máme problém se sejít ve větším počtu lidí.Dokážu pochopit zranění,dokážu pochopit cestu do zahraničí, ale nedokážu pochopit,jak si někdo nemůže 14 dní dopředu zajistit v práci volno aby přišel odehrát zápas.Nějak se nám ty výmluvy a omluvy kupí a pro příští sezónu budeme muset vymyslet nějaký motivační program pro notorické omluvenkáře.Pár minut před zápasem jsme dle pravidel  byli hratelní (-1 hráč) . Já a Budík s pochroumanými kotníky jsme byli mimo hru ,takže musel nastoupit Saša,toho času také ve stavu nemocných, aby se síly na hřišti vyrovnali.Byl mu zapůjčen můj dres a tak naběhl na horkou půdu Děkanky jen ve svých šedivých ponožkách a keckách ze Sapy za 4 kila...Maladěc!!! Tomu se podřídila i taktika a Saša hrál posledního.Jeho pohyb díky svému obutí připomínal konečně balet a v bílém dresu mi připomínal Sergia Ramose.Ovšem musím přiznat ,že dokázal naprostý přehled a dalo se na něj docela koukat.Soupeř Los Muchachos byl naprosto neškodnej a díky pár zahozenejm šancím Park Ji Sunga se poločas odehrál bezgólově.Soupeř střídal 4 chasníky, u nás se poprvé v sezóně nestřídalo,takže kucí si konečně dosyta zahráli.Druhý poločas už góly přinesl a SVJK! neustále dotahoval až do konečného skóre 3:3. Upřímně řečeno,mít alespoň jedno člověka na střídání,tak je smetem,protože tohle byl jasně nejslabší soupeř ,proti kterému jsme na jaře nastoupili.Musím vyzdvihnout i výkon Zikyho,který zlikvidoval pár ojedinělých, přesto nebezpečných, pokusů.Přesto kucí soupeře přestříleli a do konce utkání hráli na vítězství.Všem zůčastněným patří dík za bojovnost a vyšším mocnostem za to ,že to Saša přežil...:-D Jinak krásným gólem se do análů zapsal Tříša...Dělovkou pod víko prostřelil zkoprnělého Zikhátora...

Příští zápas je poslední,tak doufám že účast bude 100%.