Pekelné zvony byly tiché...

15.09.2012 15:41

A máme po druhém kole.SVJK! se tentokrát ,coby domácí tým, představil na hřišti ve Štěrboholech proti týmu se sympatickým názvem Hells Bells 1.FC.Cestou metrem do dalekých Štěrbohol jsem potkal tři metličky voháklý do triček ,ze kterých stříkala krev,koukaly lebky a špičatými písmeny názvy metalových kapel.Jejich nijak zvlášť sportovní postavy naznačovaly,že by to pro nás neměl být problém naplno bodovat.S Lišákem jsme se tomu pousmáli.To jsme ovšem nevěděli co nás čeká...Zvláště Lišák ...ale o něm až později... :-D

Docházka na tento zápas byla ze strany SVJK! nadprůměrná a na střídání byli hned 4 kousky.Na začátku utkání se dozvídáme,že jeden z rozhodčích musel z vážných důvodů odejít a na hřišti zůstal jistý důchodce,který kdyby tam nebyl,tak se asi nic nestalo.Jeho zmatené rozhodování,autů a rohů naznačilo ,že si to s Hells odřídíme sami.Od začátku se hrálo velmi svižně a metličky začaly ukazovat, že jsem je v metru silně podcenil.První poločas byl velice vyrovnaný a hrály především obrany obou mančaftů a moc šancí tedy nebylo k vidění.Asi deset minut před koncem poločasu se nám povedla pěkná kombinace,Saša od rohu nahrál za sebe a Tříša krásně trefil k tyči. 1:0.Poločas jsme dohráli vcelku v klidu, s vědomím,že tohle vedení musíme pojistit.Nálada v týmu byla odhodlaná.Druhý poločas soupeř ještě přidal na obrátkách, ovšem narážel nejen na dobrou obranu SVJK!, vraceli se i útočníci a prostor před Zikym se zahušťoval.Soupeř začal více útočit než bránit a nám se otvíraly prostory pro protiútoky.A z těch byla i šance.Budík dokázal zopakovat své parádní číslo,které už jednou ukázal na turnaji v Rumburku a z metru přestřelil bránu. Z jednoho rychlého protiútoku se nám však chvíli poté podařilo vstřelit druhý gól,kdy si naběhl Budík Bundlihno,který se tentokrát trefil a zvýšil na 2:0. Pak soupeř souhrou našich nepřesností šťastně snížil. 2:1. Poté přišla i hvězdná chvilka Zikyho,který parádním zákrokem zažehnal téměř 100% šanci soupeře.A tady se zápas asi zlomil v náš prospěch.Šance na skórování se začaly kupit díky tomu,že soupeř zvolil taktiku jednoho obránce.A zde bych rád upozornil na kovaného slávistu Lišáka,který nejdříve netrefil prázdnou bránu z cca půl metru po krásné nahrávce Tříši, poté běžel sám na bránkáře a trefil ho opravdu pěkně a své představení zakončil ránou těsně nad břevno,kdy brankář již ležel na zemi, čímž napodobil svůj velký vzor Pavla Kuku a sestavil tak sešívaný hattrick.Lekci z produktivity mu dal kapitán SVJK!.Na 3:1 zvýšil Alessandro del Péro šourákem,který pobavil snad všechny.Brankář ,který zjevně čekal ránu jako od Roberta Carlose nepočítal s tím,že Alex to cvrkne a míč se silou vůle dokutálel do sítě Hells. A pak přišel na řadu i Dže Džej Kibera,který uzavřel skóre na 4:1 a začal tím plnit své předsevzetí s norskou mincí.Ač kapitán na jeden tór nahrál a druhý i s pomocí všech svatých  dal, vyhlásil bych hráčem utkání Dwořku.Jeho přehled v obraně byl tentokrát nadprůměrný.Dobře Dwořka.U soupeře bych rád vyzdvihl výkon brankáře,který držel Hells v zápase mnoha výbornými zákroky.

Sezónu jsme rozjeli parádně,dvě výhry na začátek jsou slušným příslibem.Sehráli jsme dvě utkání a rozhodně se proti nám nestavěli žádní nazdárkové,takže mám velice dobrý pocit z naší hry.Hrajeme ted více zodpovědně a takticky...Tentokrát se na nás nepřišel podívat žádnej fanda ani fanynka,zřejmě cestou zabloudiliv nedalekém obchodním centru.Od teď už hrajeme jen čtvrtky,takže by jsme mohli někoho přilákat.

SVJK! Forever                                                                                                                                                         Arnie