Na Novoborské dnes foukalo...

06.09.2012 21:23

První report podzimní sezóny začnu trošku jinak...Chtěl bych Vám parafrázovat jeden příběh. Bylo,nebylo, byl jednou jeden malej Jarda.Bylo to ,jak říká v deep minulým století, na mikulášovickém hřišti v deep výběžku a ten Jarda jednou z pozice levého záložníka, dal sedm tórů brankářovi,který měl epilepsii...to je takový to škubání celýho těla,pěna u huby, oči v sloup a myšlenky rozhodně na hony daleko od stadionu TJ Spartak Mikov Mikulášovice...

střih

První zápas podzimní sezóny. Severní Vítr Je Krutý! ,opět v plné síle dorazil  tentokrát na Prosek.Proti nám se postavil soupeř Exact FC A. To byl zas začátek sezóny jen co se patří. Kapitán s registračkami nepřítomen, nikdo nepřinesl míč ( ani Kibera!!!!) a k tomu soupeř jako domácí nastoupil celý v bílém,takže my museli jít do triček,ve kterých jsme přišli.No paráda, říkal jsem si,když jsem viděl pobíhat Vondryse v tmavém triku, Tříšu a Dvořku v reflexní vestě z auta a Kiberu ve svém Calvin Klein triku s dlouhými rukávy a barvy půlnočního oceánu...no prostě to,co nosí v Praze každá buzna... :-D

Zápas začal překvapivě v tempu,ale od začátku jsme měli vše v rukou a hrálo se podle našich notiček,zanedlouho jsme vedli 2:0 a nebýt zbytečné laxnosti v zakončení mohlo by být pro Exact hůř...Poločas skončil 1:4 pro SVJK a já měl velice dobrý pocit z předvedené hry.Soupeř se sice snažil,ale obrana fungovala na první zápas sezóny velice dobře.Takové poločasové výsledky známe a velice dobře víme, jak můžou i takto rozehrané zápasy dopadnout.Úkolem tedy bylo to, hrát neustále aktivně a dávat velkýho majzla na zadní vrátka,ve kterých stál Zikhátor...Druhý poločas se soupeř trošku zvedl,ale SVJK! měl vše pod kontrolou.Kucí z Exacktu vstřelili během poločasu dva góly,na které jsme vždy dokázali odpovědět a konečný účet prvního mače je tedy 3:6. VÍTĚZSTVÍ!!! A další tým Hanspaulské ligy měl tu čest si vyslechnout naší hymnu Severníííí víííítr je krutýýýýý,počííítej lásko mááááá s tííímmmm...Dobrej začátek... ne ... KURVA DOBREJ ZAČÁTEK!!!

Asi pět minut po zápase dorazila i naše fanynka ,která celou dobu zápasu prý bloudila po Proseku a marně hledala Novoborská Arénu.Sice pozdě,ale našla.Chtěl jsem tím jen říct,že je pěkné ,že nejsme lhostejní našim fandům a že si za námi najdou cestu.Následovalo posezení u pivečka na zahrádce tamní hospůdky,kde si vzal slovo Kibera a začal házet k dobrému své historky a hlavně svá předsevzetí.Dozvěděli jsme se , že pokud se nestane nejlepším střelcem HL tak sní jakousi norskou minci, kterou vyndal a ukazoval jí na odiv ostatním.Přitom zjisti ,že mince má přeci jenom rozměry větší,než jeho hrdélko,tak upravil sázku na na 5 tórů za sezónu.Předsevzetí jsme mu akceptovali. :-D

střih

O pár desítek let později se Jarda v zápase na Novoborské  netrefil ani jednou.Nehrál sice už na pozici levého záložníka,během let se z něho stal útočník, ale zřejmě brankář soupeře neměl epilepsii...