MIKULOVA II... JEDEME NA VLNĚ...

06.05.2015 22:44

Dnes se toho stalo mnoho... ještě ted se mi střípky ze zápasu míchají a pořád nevím, co bych měl vyzdvihnout tak ,aby to charakterizovalo nejlépe dnešní utkání...významné momenty zvýrazním tedy...

Scházíme se ve vcelku hojném počtu, do sestavy se konečně v šestém zápasu dostal Podechu Lappalla. Chlapec buď lítá po světě, nejčastěji k žabožroutům nebo si nechal malovat obrázky na tělo, takže naskočil až v šestém zápase sezóny. Do brány se po třech kolech vrátil Jan Extröm, a že to byl návrat!!! Nahrávka na první gól, spousty kvalitních zákroků a čistý konto. Kapitánem týmu opět po nemoci a vykérovaným krtkem na pazouře naskočil Lainu Smrknulsem.Bobí s nožem na krku taky dělal co mohl,ale juniorka nebo hostování v Třinci se i přes snahu a bojovnost nebezpečně přiblížilo...

První poločas snesl vysoké parametry, hrálo se v tempu, soupeř hrál fotbal, nebránil ,ale pouštěl se do větších akcí, takže si Extröm vcelku pěkně zachytal.Hrálo se férově a i výkon rozhodčích byl dnes opravdu na vysoký úrovni.Šance byly na obou stranách ale gól nepadl.Extröm při jednom obraném zákroku vlítne do chumlu ,nakopne vší silou míč halfvolejem a uspává Oje Balströma ranou na ouško.Ten se po chvíli oklepe a je dobrej. Poločas 0:0. Ve druhé půli, cca po 10min,chytá Extröm šanci soupeře a rychle rozehrává přes celé hřiště na Oje Balströma,který si už věděl kupodivu rady a otevírá skóre.Poté Podechu Lappalla rozehrává roh, tak jak asi v historii této hry asi nikdo.To nejen rozesmálo nás,ale naštěstí i soupeře.Hulmiho Ukolen  díky záchvatu smíchu nestíhá zastavit rychlý protiútok,ale vše naštěstí dopadá dobře. Podechu se v klidu zvedl a naštěstí si nic neudělal a vystřídal... No vyvável ses tam pěkně...Další gól padl z autového rozehrání. Arne Trautenberg tohle zkouší každou sezónu. Vyšlo to už podruhé. Je to vlastně snadné.Chce to jen prudce vhodit míč na bránu a čekat,že to někdo hlavou tečuje do sítě,a obvykle to udělá hráč soupeře.To se stalo i dnes. Vedeme o dva góly a soupeř značně znervózněl. Začíná se jiskřit,takže čím dál častěji dochází ke slovním výměnám názorů na ten či onen faul či nefaul.Do toho přichází i frustrace z Extröma,kterej prostě vládne a nepustí prostě nic.Soupeř otevírá obranu a snaží se útočit. Do úniku se tak dostává Lainu a Podechu, Lainu nahrává a Podechu Lappalla svým osobitým způsobem v pádu trefuje balón jak Caváni z PSGotwaldov a uzavírá čapounův gólový účet na 3:0.